Nabízím tvorbu umělecké fotografie včetně dokončujících zpracování (retuš, montáž, maskování). Jsem členem Asociace profesionálních fotografů České republiky a od roku 2005 také držitelem Qualified European Photographer - certifikátu umělecké a profesionální kvality, prestižního titulu v zemích EU.

Fotografie prezentovány na těchto stránkách jsou často upravené americkou retuší. Americká retuš je výtvarná technika založená na nanášení a rozprašování barev s maximální přesností. Fotografy se používá od roku 1893. Zpočátku byla používána prakticky výhradně k retušování fotografi, teprve ve 40. letech došlo k rozšíření americké retuše i v umění. Dnes jí nabízí poměrně málo lidí, protože je časově náročná.


fotograf Antonín Malý s přáteli v atelieru

Antonín Malý žije a pracuje v Praze. Studoval obor fotografie na Filmové a televizní fakultě. Od 1973 působí jako samostatný fotograf, věnuje se propagační a reklamní fotografii, fotografii do interieru, od počátku devadesátých let také užité grafice (prospekty, katalogy, obaly CD a MC, plakáty...). Klasickou černobílou a barevnou fotografii často dotváří ručním kolorováním, americkou retuší a v posledních letech i digitálně. Pravidelně vystavuje doma i v zahraničí. Psa, jako výtvarný objekt, využívá od počátku své tvorby. Mnoho jeho obrazů zdobí interiéry bytů, kanceláří i komerčních objektů.